CestyAsie.cz

                      JIHOVÝCHODNÍ ASIE - INDOČÍNA

Cesty / Vietnam

Recenze od čtenářů (Pro další recenze prosím rozklikněte)Už jsem četl, velice zajímavé a naprosto silné, co dokážou dva když chtějí. ( všechno jde jen se musí chtít ) Děkuji autorům že zveřejnili obrovskou sílu.

Ivan Vokurka


Knihu jsem přečetla a musím říct, že se mi opravdu moc líbila. Dětství Trang a dřinu, kterou kniha popisuje mě překvapila (rozhodně se nedá srovnat s dětstvím našich dětí).Také vyřizování a útrapy kolem cesty do ČR. Knihu určitě doporučuji nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Lucie Malá, Červený Újezd


Moc pěkná a poučná knížka, kterou lze vřele doporučit. Zdůraznil bych, že kromě avizovaného leitmotivu kniha nabízí i množství dalších, pro českého čtenáře zajímavých, informací. Nejsilněji na mě působily kapitoly z běžného vietnamského života - především dětství a dospívání Trang, v kterých je jakoby mimoděk popisováno i pracovní nasazení Vietnamců, rozdílný způsob jejich života i přístup k němu. Při čtení jsem si tak opět potvrdil, v jak úžasné zemi žijeme (přestože na ní často nadáváme) a v tomto směru mě kniha nabila vysoce pozitivní energií.

Petr Valenta, Hradec Králové


Kniha se moc dobře čte, je poutavě napsaná. Moc se mi líbila část, ve které je psáno, na co všechno si musela Trang, zvyknout, naučit se, přizpůsobit. Fandím vám manželé.

Zdeňka M. z Karviné


Přeji vám oběma krásné soužití a mnoho štěstí, zdraví a lásky.

Pěkný den

Pavlína Dočkalíková


Honzo, se zájmem jsem si přečetla Tvoji knížku „Český ženich a vietnamská nevěsta" a mohu jen chválit.

Už líčení života venkovského obyvatelstva a jeho úsilí o obživu, do kterého jsou zapojovány i děti, je úctyhodné. Snad právě proto nelehký život vyvažuje překrásná příroda v této zemi.

Poutavě jsou popisovány zvyky a tradice při různých příležitostech, vesnických oslavách i tamní jídelníček.

Knížka má spád a jsou zde na správných místech vloženy citáty známých osobností, lidová pořekadla a staré moudrosti.

Zarazilo mně však necitlivé zacházení se zvířaty jak na trhu, tak i v zoo.

Hezky a s úsměvem se čte vyprávění o tom jak se Trang učí českému jazyku a přizpůsobuje se našim zvyklostem.

Závěrem chválím Vaši pomoc pro postižené Agentem Orange.

Růžena Kořínková, Rudná u Prahy


Krásná knížka, počínaje věnováním mamince. Jednoduchý a přitom výjimečný příběh. Cestuji do mnoha zemí světa jako průvodce, a tak jsem byla svědkem navázání mnoha mezinárodních "láskyplných" vztahů. Nejčastěji v Keni a Thajsku. Žádný z nich nepokračoval po skončení zájezdu. I proto je příběh Honzy a Trang výjimečný. Láska Trang k Honzovi dokázala překročit hned několik "nepřekročitelných" barier. Sníh a mráz byly určitě ty menší.

Poprvé jsem Trang viděla na pouti v Rudné, kde vyráběla a prodávala svá půvabná quillingová přáníčka, motýlky a kytičky. Okamžitě mne zaujalo, jak je drobná dívka milá, skromná a pracovitá. A neuvěřitelně odvážná. Vydat se doslova do neznáma, daleko od vlastní rodiny, do země zcela odlišné kultury, zvyků, bez znalosti jazyka. Následujíc starozákonně manžela, vlastně tehdy ještě ne manžela, to je Láska neznající překážky.

Knížka je dokonale popisná a velmi čtivá, prožívala jsem každý okamžik, jako bych byla přímým účastníkem děje. Nic není přikrášleno, natož vymyšleno. Dosud jsem ve Vietnamu nebyla a najednou se ocitl na prvním místě mých cestovatelských plánů. Vietnam musí být totiž úžasná země, protože odtud k nám přicházejí úžasní lidé. Jenom jsme to dosud nějak přehlíželi.

Dnes má Trang první - vytoužené - a nejen celou její vietnamskou rodinou dychtivě očekávané miminko, a Honza je určitě ten nejlepší táta na světě. Moc jim oběma držím palce a oba mají můj upřímný obdiv. Jejich knížku by si měl přečíst každý, kdo se chystá na cestu do Vietnamu, každý, kdo chce alespoň trochu pochopit početně největší menšinu jež s námi sdílí naši zemi, a každý, kdo by se chystal k jakémukoli mezinárodnímu sňatku.

Přeji této útlé knížce, aby se dostala do každé knihovny a čítárny jako pozoruhodná novinka.

Eva Loucká, Praha - Klánovice

www.eva-loucka.cz


Copyright (c) 2015 CestyAsie.cz | Veškerý obsah podléhá autorskému zákonu a jakékoliv šíření je bez svolení autora zakázáno. Mapa webu
Výroba a správa webových stránek - baff007@seznam.cz