CestyAsie.cz

                      JIHOVÝCHODNÍ ASIE - INDOČÍNA

Příprava na cestu

Vízum

Pro vyřízení víz je nutný platný cestovní pas s dostatečným počtem volných listů pro udělení víz a razítek.


Občané České republiky nepotřebují víza pro vstup a pobyt na území Thajského království do 30 dnů za účelem turistiky. Pro vstup na území Thajska přes pozemní přechod je maximální dovolená doba pobytu pouze 15 dnů. Pro ostatní účely vstupu a pobytu nebo pro vstup za účelem turistiky s pobytem přesahujícím 30 dnů je nutné žádat o vízum.

Se všemi státy platí pro občany ČR vízová povinnost.

Více informací najdete v odkaze - Informace o zemích - vízová povinnost.


Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Informace zde jsou určeny k základní orientaci. Doporučuje se českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.


Očkování

Do Thajska, Kambodži, Laosu či Vietnamu není vyžadováno povinné očkování. Zkontrolujte si, zda máte platné očkování proti tetanu. Doporučuje se očkování proti břišnímu tyfu (vydrží 3 roky) a žloutence typu A (B). Mezi jednotlivými injekcemi je odstup několik týdnů.

Je důležité si před cestou ověřit zda se podmínky nezměnily a není-li vyžadováno nějaké povinné očkování.

Informace o očkování získáte na kterékoliv krajské hygienické stanici nebo v ordinacích cestovní medicíny.

Pojištění

Před odjezdem se pojistěte. Zcela nezbytné je sjednání pojištění úhrady léčebných výloh pro pobyt v zahraničí. Bez pojištění nedoporučuji vůbec vycestovat. S obsahem pojistné smlouvy se důkladně seznamte. Cestovní zdravotní pojištění při pobytu v cizině chrání před rizikem spojeným s náhlým onemocněním či úrazem. Sjednáním pojistné smlouvy se vyhnete mnohým komplikacím v případě náhlého onemocnění či úrazu, neboť náklady spojené s léčením v cizině mohou, v případě chybějícího pojištění, způsobit značné starosti a finanční potíže.

Copyright (c) 2015 CestyAsie.cz | Veškerý obsah podléhá autorskému zákonu a jakékoliv šíření je bez svolení autora zakázáno. Mapa webu
Výroba a správa webových stránek - baff007@seznam.cz