CestyAsie.cz

JIHOVÝCHODNÍ ASIE - INDOČÍNA

Reference

V listopadu jsme se skupinou kamarádů absolvovali poznávací zájezd do Thajska a Laosu. Zájezd jsme připravovali a absolvovali s Honzou Pokorným. Program byl podle našeho přání a příprava probíhala naprosto skvěle. Vlastní poznávací zájezd byl ze strany Honzy Pokorného dokonale připraven a proběhl bez nejmenších problémů. Program byl poměrně náročný včetně treku v severním Thajsku s bydlením u domorodých kmenů. To byl určitě jeden z nejsilnějších zážitků. Kombinace přeletů, využití místní dopravy včetně cyklovýletů jenom umocnilo naše zážitky. Všem zájemcům o podobný způsob cestování a poznávání v těchto destinacích ( Vietnam,  Laos, Kambodža nebo Thajsko) velice doporučuji využít služeb zkušeného a sympatického průvodce Honzy Pokorného.

Ing. Ladislav Kadlec

Brno

 
  

Reference od dvou klientů pro které jsem vypracoval itinerář, poskytl informace a rady před cestou.

 
  Thajsko, Laos, Kambodža - únor / březen 2018

Při plánování našeho pěti týdenního dobrodružství po jihovýchodní Asii jsme se potýkali se situací, jak si nejlépe zorganizovat a připravit cestu v námi doposud nepoznaných končinách. Permanentního průvodce jsme zavrhli ze dvou jednoduchých důvodů ( omezená výše našeho rozpočtu a touha absolvovat cestu tak, kdy budeme odkázáni jen na "sebe" ). Varianta nabízená Honzou Pokorným se proto jevila jako ideální. Pravda, nějaký dukát to přeci jen stálo, ale v konečném součtu jsme nějaké peníze díky tomu ušetřili, o získaném času a stresovém komfortu nemluvě! Nejen, že mi Honza před cestou pomohl naplánovat a sestavit itinerář cesty, zodpověděl nepřeberné množství dotazů, vybavil nás tipy a kontakty potřebné na naší cestě, ale byl i ochotným přítelem na mailu, když jsme se během cesty dostali do svízelné situace. Za vše Honzo ještě jednou děkujeme.

P.S. Služby nabízené Janem Pokorným rozhodně doporučuji. Velmi dobře investované peníze!

Ladislav Frk

 
 


Taaaaaak...

Chtěl bych po návratu z Laosu a Kambodže ještě někomu poděkovat....

Je to Jan Pokorný.

Je to člověk který nám vypracoval na základě mých požadavků itinerář naší cesty.

Je pravdou že jsme za to dali peníze, ale na druhou stranu jsme ušetřili čas, stres a ve finále i ty peníze.

Netvrdím že vám zaručí zážitky, které jsme prožili my se Štěpánem Hlavou na naší cestě Laosem a Kambodžou nebo že vás ochrání před nepříjemnými zážitky.

Jen chci být prostě fér a poděkovat pokud budu spokojený, tak jak jsem slíbil.

Takže díky!!!!

Robert Matějíček

Na jeho profilu na Facebooku najdete spoustu fotek z jejich cesty.

Na vyžádání zašlu kontakty na klienty, kteří využili mých služeb.Vietnam, leden – únor 2015

Během ledna a února 2015 jsme se zúčastnili cesty po Vietnamu s CK Karavela.

Po celou dobu pobytu s námi cestoval průvodce Jan Pokorný. Program byl velmi dobře zorganizován.Díky Honzovi, který se v těchto místech již delší dobu pohybuje, jsme byli dobře informováni o navštívených lokalitách, o historii země a místních zvyklostech. Vždy nám ochotně pomáhal, ať to bylo např. při výběru jídla nebo při tlumočení.

I díky jeho přístupu byla naše dovolená plná neopakovatelných zážitků.

Na základě našich zkušeností můžeme služby Jana Pokorného všem návštěvníkům Vietnamu vřele doporučit.

Ivana a Antonín Stránští

Brandýs nad Labem

 
 

Vietnam 11/ 12 - 2014

Průvodcování pro CK Karavela

Koncem roku 2014 jsme se jako účastníci zájezdu CK Karavela zúčastnili zájezdu do Vietnamu s průvodcem Honzou Pokorným.

Nechtěli bychom opakovat, to co je již mnohokrát o něm napsáno.

Stoprocentní pravdou zajisté je, že je to chodící studnice informací o Asii a všech aspektech Asie se týkající (pokud jsme někdy potřebovali pomoc s domlouváním, smlouváním, výběrem jídla nebo nás zajímali historická fakta či souvislosti).

Honza získal náš obdiv tím, jak profesionálně zvládl organizaci tohoto zájezdu, jak se dokázal pohotově vypořádat se všemi nečekanými situacemi a zejména pak tím, jak svým pohotovým jednáním spoluzachránil život jednoho neopatrného člena výpravy. Přitom potřebné úplatky v nemocnici neváhal zaplatit ze svého.

Dobrou náladu a nadhled si dokázal udržet i přesto, že se v kolektivu nacházely tři osoby, které si na všechno (a zejména na něj) neustále bezdůvodně stěžovaly, co ž mu muselo nutně ubírat elán do další práce.

My mu tímto ještě jednou děkujeme, že těmito "potížisty" ani jinými nepříjemnostmi nenechal zničit celý zájezd a připravil nám krásné doživotní, nezapomenutelné zážitky!

Petr Valenta a Šárka Demelová

Hradec Králové

 
 

V červenci 2014 jsem se svými 2 dětmi absolvoval úžasnou poznávací dovolenou - Vietnam,Laos,Kambodža.

Průvodce nám dělal Honza Pokorný, kterého jsem do té doby nikdy neviděl.

Už korespondenční příprava přes maily probíhala na jedničku. Příprava letenek, instrukce, korektní smlouva. Dle domluvy, jsem vlastně do té doby mně neznámému člověku, odeslal potřebné peníze na zajištění ubytování,letenky pro přelety mezi jednotlivými zeměmi atd. Vybaveni potřebnými instrukcemi,včetně zařízených víz od Honzy jsme s mírným napětím vystoupili z letadla v Hanoji a byli v očekávání, zda na nás bude někdo dle domluvy čekat. Víme, že dnes je vše možné. Ale čekal. Sympatický mladý muž, který nás hned od počátku zaujal svou vstřícností,organizačními schopnostmi - nic nebyl problém,vše dokázal vyřešit..Také jeho orientační schopnosti, kvalitní schopnosti přednesu i řečová vybavenost byly na jedničku.Po stránce znalostí velmi erudovaný,sečtělý, v historii znalý,na všetečné otázky vždy dokázal zasvěceně odpovědět,navíc velmi příjemný společník. Prožili jsme s ním téměř měsíc krásné a zajímavé dovolené, bez jediného zádrhelu. Honza Pokorný je průvodce na velmi vysoké úrovni, navíc seriozní a příjemný. Doporučujeme všem,kteří mají zájem o tyto destinace,využít jeho služby.Nebudete zklamáni.

Procestoval jsem s různými lidmi 56 zemí světa,tak že vím, o čem mluvím.

MUDr.Zbyněk Maška

Brno

 
 

Vietnam - duben 2014

Už je to téměř 2 roky, co jsme projeli Vietnam od severu k jihu. Cestu jsme původně plánovali absolvovat sami, ale nakonec jsme se rozhodli, že bude nejlepší oslovit průvodce Honzu Pokorného. Od začátku byla spolupráce s Honzou velmi profesionální a příjemná. My jsme si vybrali místa, která chceme vidět a Honza připravil podrobný plán cesty, včetně ubytování a přesunů.

Honza nás velmi překvapil svými znalostmi památek a historií Vietnamu. Díky němu jsme měli možnost ochutnat výbornou místní kuchyni, poznat zajímavá místa i život obyčejných Vietnamců. Mezi největší zážitky patří spaní v horách u domorodých kmenů, návštěva Dien Bien Phu, císařské město Hue, ale i Hoi An - město hedvábí.

Díky Honzovi jsme si celou cestu užili od začátku do konce bez jediného problému. Jeho perfektní příprava, organizace a znalosti nám umožnili nerušeně poznávat tak rozmanitou a zajímavou zemi jakou Vietnam bezesporu je.

Děkujeme

Michal Kárník a Andrea Chejlavová

Hostouň


   

Thajsko, únor 2O14

Teď už jen vzpomínka - avšak živá a silná. Velké poznání, osobnostní nadhled, porozumění, obdiv i pokora. Uznání patří našemu průvodci  p. Honzovi Pokornému. On totiž sám (svým jazykovým vybavením, regionálními znalostmi, postoji, chováním) jakoby k této části světa patřil. I jeho zásluhou na Thajsko nezapomenu.

J. Macháčková, Ostrava, 72 let 


Velká cesta Vietnamem

V loňském roce prosinec / 2013 jsme se na radu kamaráda rozhodli navštívit Vietnam. Měli jsme ale z cesty trochu obavy. Už nepatříme k těm nejmladším, nejsme tak fyzicky zdatní a také přece jen máme  různé  zdravotní  potíže.  Měli  jsme  Vietnam  procestovat  prakticky  od  jeho  severní hranice s Čínou až dolů na jih do delty Mekongu. Znamenalo to, že budeme téměř každý den v jiném hotelu a při  dlouhých přejezdech přes noc ve spacím vlaku.

Netušili  jsme ale, že dostaneme tak úžasného průvodce jako je Honza Pokorný. Projeli jsme dost zemí s různými průvodci,  ale  pokud  by  se  průvodci  známkovali,  pak  by  od  nás  Honza  dostal  jedničkus hvězdičkou.  Nejenže  měl  všechno  dobře  zorganizované, od ubytování  přes  prohlídky pamětihodností a návštěvy muzejí, až po odjezdy vlaků, autobusů, taxíků a lodí, takže si lze velmi dobře představit, že bezchybné zajištění všech těchto akcí nebylo jednoduché. Honza si ale  dovedl  poradit  s každou  komplikací  a  vyřešit  každou situaci.  Zná  mentalitu Vietnamců, rozumí jim, a hlavně, respektuje je. Proto je také u nich velmi oblíbený, s mnoha z nich,  dokonce  ve  stovky  kilometrů  vzdálených  destinacích,  se  srdečně  zdravil. Díky Honzově zasvěcené informovanosti o přírodních zajímavostech, památkách a historii  Vietnamu jsme  našeho  kapesního  průvodce  ani  neotevřeli.  Honza  nám také  vždy pohotově poradil, kam se ještě podívat, kde se dobře a levně najíst, a co kde nakoupit.  Na tržištích kupoval pro nás neznámé ovoce, abychom ho ochutnali a v restauracích radil, co si dát.

Proto nikdo neonemocněl, ani neměl zažívací potíže. Honza měl hlavní podíl,  že celá cesta probíhala ve veselé a příjemné atmosféře.

Bylo nás čtrnáct a všichni jsme se shodli na tom,  že  bez  Honzova  průvodcovství  bychom si  tuto  krásnou  zemi  tak  neužili.   Skutečně krásnou, a pokud bychom se chtěli do nějaké země znovu vrátit,  pak by to byl především Vietnam. Ale průvodcem by musel být zase Honza Pokorný.

Petr Šíma s manželkou Evou

Praha

 
                                                             

Cesta Vietnamem od severu k jihu.

Listopad / 2013

Po delším rozhodování kam pojedeme na výzkumnou cestu padlo slovo Vietnam. Naše prvotní plány byly, že vezmeme batůžky, průvodce, nastudujeme podrobnosti o této zemi a vyrazíme po vlastní ose. Na jedné jarní akci jsme potkali známou, které jsme nadšeně vykládali o tom, že se chystáme do Vietnamu. Ona nám začala básnit o výborném průvodci, s kterým cestu po Vietnamu absolvovala ona. Co Vám budu povídat, nakonec jsme naznali, že bude pro nás jednodušší si Honzíka Pokorného objednat. A dobře jsem udělali. Zjistili jsme totiž, že cestovat po Vietnamu není tak jednoduché, jak se nám zpočátku zdálo. A hlavně, že jsme uviděli podstatně víc věcí, než které by jsme zvládli navštívit, kdybychom jeli na vlastní pěst. Honza se nám maximálně věnoval, odpovídal nám na všechny naše někdy až nesmyslné dotazy. Neměl to s námi jednoduché, byli jsme taková nesourodá skupina pěti lidí, ale on vydržel. Jeho znalosti o Vietnamu jsou výborné a tak se nám dostalo odpovědi na všechny naše dotazy ( pozn. Na ceste najimam i mistni pruvodce kteri danou oblast dobre znaji).

Teď po týdnu, co jsem doma a skládám si v hlavě všechny střípky z této země vím, že velkou zásluhu na tomto poznání má Honza. Určitě ho doporučím všem, co se chtějí vypravit nejen do Vietnamu, ale i do Laosu, Kambodže nebo Thajska.

Dagmar Důbravová

Blansko


I když jsem byl se svojí Holubičkou v rozpuku na cestě po Vietnamu už v listopadu 2012, přesto naše dojmy jsou neustále silné. Nejsme tak schopni cestovatelé, abychom mohli jet sami. Jednak nejsme jazykově vybaveni a také pořád jet z průvodcem je pohoda. Pro nás byla pohoda to, že ten průvodce byl Honza Pokorný. I když je mezi námi generační rozdíl, vůbec to nebylo na škodu.

Honza se od samého počátku chová naprosto profesionálně. Počasí bylo skvělé. Takže i celý zájezd byl skvělý. Celou cestu jsem nafotil a popsal ve 4 dílech vyprávění,doplněné o fotky. Z celého popisu je jasné, že byla pohoda. Dokonce můj kamarád herec Míra Vladyka se na základě mého povídání do Vietnamu vydal.

Samá chvála.

Zdeněk Janda

Dobříš


Průvodcování pro CK Karavela.

Před více jak 14 dny jsme se vrátili z krásné cesty po Vietnamu, Kambodži a Thajsku. Při stále doznívajících zážitcích a vzpomínkách na krásnou přírodu těchto zemí, na jejich úžasné památky, jejich historii a příjemné lidi, nesmíme opomenout Vám poděkovat za zprostředkování této cesty.

Největší dík však patří našemu mladému průvodci Honzovi Pokornému. Je obdivuhodné s jakou bravurností se se vším vyrovnal. Perfektní organizace, perfektní znalost navštívených zemí a míst, perfektní jazykové znalosti. Stejně bravurně se vyrovnal i s drobnými komplikacemi, které občas vznikly při kontaktu s místním servisem.

Cestovali jsme tentokráte s CK Karavelou již podruhé a Vašeho průvodce

- Honzu Pokorného, nezbývá než obdivovat.

Jaroslav a Jaroslava Kláskovi

České Budějovice


Letos v lednu 2013 jsme s Honzou Pokorným absolvovali zájezd Vietnamem od severu na jih.

Dobrý přítel se pozná ve chvílích, když přijdou komplikace a nejde vše tak, jak si člověk představoval. Myslíme si, že to platí i o dobrém průvodci.

A toto poznání je i náš případ.

Během několika hodin se u manželky v Hanoji objevily silné bolesti břicha. Honza okamžitě zorganizoval taxi a jelo se na kvalitní kliniku, kterou znal a měl i doporučenu z našeho zastupitelství. Nakonec se ukázalo, že jde o akutní zánět slepého střeva a byla nezbytná operace. Absolvoval s námi převoz do nemocnice a do půlnoci s námi vyřizoval, co bylo třeba. Jednalo se o poznávací zájezd, takže musel s ostatními pokračovat v plánované cestě. S námi celou dobu komunikoval pomocí SMS až do chvíle kdy jsme se k zájezdu připojili a úspěšně program dokončili.

Chceme mu moc poděkovat za doopravdy účinnou pomoc při řešení této situace, která naštěstí dopadla dobře.

Zuzana + František Vojtovi

Praha


S Honzou jsem mel tu čest se potkat při mém pobytu v Kambodži a společně jsme zažili nejedno dobrodružství, vřele ho doporučuji všem, kdo mají zájem o profesionálni průvodcovské služby zkušeného znalce místních poměrů. ;-)

Michal Beneš

Praha


Ahoj, radá bych zde poděkovala Honzovi za skvěle zorganizovaný zájezd Vietnam od severu k jihu, který se uskutečnil letos v lednu. Kdo by měl zájem navštívit Vietnam, Kambodžu, Thajsko vřele doporučuji CESTY ASIE. Honza je velmi zkušený cestovatel a skvěle zná místní poměry. Je schopen zařídit i nemožné :-).

Petra Nešporová

Kolín


Celkově pro mne cesta byla velmi přínosná, zajímavá a inspirativní.Vzhledem k destinacím a povaze místních obyvatel oceňuji především našeho průvodce, který se velice dobře orientuje v místních poměrech a dokáže operativně řešit problémy.Neustále nám podával podrobné informace o památkách, ale i o běžných poměrech v daných zemích.

Je zodpovědný a spolehlivý!

Denisa Votavová

Praha


S průvodcem p. Honzou Pokorným a skupinkou spolucestovatelů jsem na podzim roku 2010 podnikl cestu Vietnamem. Po celou dobu cesty se p. Pokorný projevoval jako naprosto fundovaný a Vietnamu znalý průvodce, na něhož se bylo možno kdykoli obrátit s jakýmkoli dotazem. Ale co hlavně, p. Pokorný jako průvodce po celou dobu stmeloval celou skupinu, před nedávnem ještě naprosto cizích lidí.

I když cesta proběhla v pro mě nepříjemném období, mohu konstatovat, že nelituji ani peněz a ani času. Jediné co mě mrzí je skutečnost, že čtyři týdny je na podrobnější prozkoumání Vietnamu a hluboké nasátí tamější atmosféry opravdu málo. A tak už teď vím, že pokud někdy v budoucnu bude možnost znovu odjet do Vietnamu, tak se nebudu rozmýšlet. Tamější příroda a lidé za to rozhodně stojí.

A p. Pokorný jako průvodce bude třešničkou na dortu nevšedních a skvělých zážitků.

Miroslav Just

Choceň


V únoru 2011 jsem poprvé navštívil Thajsko. Země plná úsměvů spolu s profesionálním a originálním přístupem Honzy Pokorného ve mně zanechaly ty nejlepší vzpomínky.

Jiří Kindl

Praha 4 - Krč


Také jsem na podzim roku 2010 navštívila Vietnam s Honzou. Je nesporně výhodou cestovat s někým kdo navštívenou destinaci zná. Honza byl člověk na svém místě – hovoří o tom skutky – například VIP místa v první řadě vodního loutkového divadla v Hanoji - nádherné představení bylo pro mě nezapomenutelným zážitkem. Neváhal a pokouřil dýmku s místními, ochutnal kořalku z hada, vzal chudé děti na oběd, zjišťoval jak se jmenují různé druhy ovoce a zeleniny, které jsme do té doby nikdy neviděli, tančil s domorodými tanečníky a v neposlední řadě soustavně odpovídal na celou řadu dotazů od nás - ostatních účastníků. Neplánovaná pozvánka na oslavu nově otevřeného buddhistického chrámu, kterou Honza dojednal je další z mnoha zážitků, které nikdy nezapomenu. Neváhal a v Saigonu nám „předhodil“ své vietnamské přátele jako průvodce po městě a pomocníky při nákupu suvenýrů. Nezdráhala bych se mu znovu svěřit do opatrování, při další cestě úžasnou Asií.

Dana Šupáčková

Řevnice


V roce 2010 jsme navštívili Vietnam. Jako průvodcem naší skupiny byl p. Honza Pokorný, který nám svým přístupem pomáhal poznat tuto zemi co nejlépe. Svými odbornými výklady nám příblížil tuto zemi jak ze současnosti tak i z její historie. Ochotně nám odpovídal na naše někdy i záludné dotazy. Díky tomuto jsme si odnesli nevšední zážitky z krásné a pro nás exotické země ,ale i nové poznatky.

Věra a Marek Kratochvílovi

Kuřim


S Honzou Pokorným jsem v roce 2007 absolvoval měsíční cestu po Thajsku, Malaysii, Laosu a Singapuru. Bylo to krásné cestování, nabité poznáváním úžasných míst a neopakovatelnými zážitky, prostřídané příjemným relaxem na osamělých plážích. Honza v roli průvodce působil nenásilně jako přirozená fundovaná autorita a současně se stal naším kamarádem. Cesty s ním můžu všem doporučit.

Ondřej Lacina

Brno

Copyright (c) 2015 CestyAsie.cz | Veškerý obsah podléhá autorskému zákonu a jakékoliv šíření je bez svolení autora zakázáno. Mapa webu