Voda se v JV Asii z kohoutku nedoporučuje pít.Nepoužívám ji ani na čištění zubů.
Kupuji si pitnou vodu v obchodě.Když se někde zdržuji delší dobu je ekonomicky výhodné a šetrnější pro přírodu koupit barel o 20 litrech. V Thajsku stojí okolo 50 THB. 27.6. 2014 32,- THB = 1,- USD. 1,5 litru. 14-17 ,- THB
V obchodech je možné zakoupit několik značek různé kvality pitné vody a různých objemů. Od malých plastových lahviček - 350 ml. až po 6 litrové lahve. Nejlepší voda s nejlepší chutí , která se v Thajsku prodává je podle mne Nestlé, Chang nebo Singha .
Levnější lokální vody (680 ml. :-))se většinou nedají pít.Voda zapáchá po plastu a láhev se kolikrát po otevření nedá znovu uzavřít.
Skoro všechny značky vod mají ochranný seal na uzávěru.To proto, aby někteří obchodníci nedoplňovali levnou vodu do lahví dražších značek vod, uzávěr zalepili a znovu prodávali.
Sleduji, že i označení datumu spotřeby nabralo zvýšené ochrany. Dříve vytištěné na hrdle lahve má dnes vypalovanou podobu, aby se čísla nedala přepsat. Čísla jsou lehce vypálena do plastu.Při 28- 33 stupních a 80- 90 procentech vlhkosti vypiji 3,5 - 5 litrů vody denně. Vlastní láhev vody si můžete přinést do většiny restaurací. Hodí se i jako polštář při delším čekání. Může sloužit i jako obranný prostředek, když se v noci vracíte z baru do hotelu.:-)