CestyAsie.cz

JIHOVÝCHODNÍ ASIE - INDOČÍNA

Zápisky z cest

Motorka


Vraceli jsme se tuk-tukem od vodopádu, lehce poprchávalo. Silnice v některých úsecích samá díra. Díry, že by se do každé z nich nalilo několik kýblů vody.

Předjížděli nás vysmátí mlaďoši na motorkách, hnali to pěkně, bez přileb. S úsměvem na rtech jak to frčí.

Asi po 10 minutách jízdy řidič brzdí. Uprostřed silnice leží motorka od ní kousek dál sedí zraněný řidič. Zakrvácená kolena a lokty. Jedno z kolen vypadá hodně zle.Řidič se nabídne, že ho odveze do nemocnice. Pomáháme mu nahoru na "korbu" tuk-tuku. Co s jeho motorkou? Jede? Jede. Na druhém stroji jely dvě holky. Druhá se, ale bojí řídit a tak jsme se rozhodli naložit motorku na korbu tuk-tuku. Mladíkovi jsme pomohli přesednout do kabiny vedle řidiče.

A jedeme do nemocnice

Cestou se od ní dozvídám, jsou z Jížní Korei. Bavíme se o cestování, rizicích jízdy na motorce, cestovním pojištění, o Kimovi ze Severní Korei.

Dorážíme do nemocnice. Ptám se mladíka zda má cestovní pojištění. Odpovídá. Nemám.

Chytá mě za ruku a děkuje.

Motorku mu řidič odveze do hotelu

Přeji mu hodně štěstí při uzdravování.

Není to poprvé, kdy jsem tady v JV Asii svědkem nepěkné nehody na motorce. Není to poprvé co potkávám cestovatele bez cestovního pojištění. Když jsme mladíkovi pomáhali na korbu cítil jsem z ně ho alkohol.

Cestovni pojištění je nutnost !!!

Stejně tak jako helma

Honza Pokorný

www.CestyAsie.cz

Copyright (c) 2015 CestyAsie.cz | Veškerý obsah podléhá autorskému zákonu a jakékoliv šíření je bez svolení autora zakázáno. Mapa webu