CestyAsie.cz

JIHOVÝCHODNÍ ASIE - INDOČÍNA

Zápisky z cest

Sen


Můj sen

Tak blízko a přesto tak daleko.

Tak daleko a přesto tak blízko.

Pozemek porostlý vzrostlými stromy, bujná džungle, písčitá pláž, mořská hladina. Vše u sebe. 

Vím o jednom takovém krásném kusu země na ostrově v jížním Thajsku, který se nabízí.

Můj sen je tam postavit ubytování a zázemí pro ty co se chtějí na čas stát součástí přírody. Vše ze dřeva, bambusu, palmových listů. Co nejblížše přírodě. Útulné, komfortní , čisté, bezpečné ubytování.

Maximálně zachovat přírodu


Ubývá přírody

Svět se stává více a více horký a důsledkem toho je i lidská hlava více a více horká.

A jak je známo horká hlava přináší problémy.

Jak řekla moje thajská kamarádka, která má ve vlastnictví nádherný kus přírody a džungle na stejném ostrově v jížním Thajsku, kde poskytuje ubytování.

" Venku je velmi horko ( války, politické problémy, ...).Chci držet toto místo, aby se zde lidé zchladili.

Mám stejný sen. Přiblížit lidi zpět k přírodě, Ráno po probuzení se nadechnout čerstvého mořského vzduchu, zaposlouchat se do zpěvu ptáků, večer před spaním si dát sprchu a při tom nad hlavou sledovat hvězdnou oblohu.

Vyčistit a posílit tělo. Uklidnit mysl.Před 4 týdny jsem procházel centrum Georgetownu na ostrově Penang v Malajsii a myslel na svůj sen. Blížím se k parku a rozhlížím se po prodávajících co sedí na zemi u toho s tím co nabízí. Kouknu na nabídku nabízeného zboží. Á, bleší trh.

Uprostřed toho všeho chumel asi dvaceti živě diskutujících lidí, kteří se sklání nad věcmi, které roztáhl na poloroztrhanou plachtu starý Ind.

Jejich zájem přitáhne i můj zájem.

Staré věci , obrázky, kyvadlové hodiny, dřevěné misky vykládané perletí, ... Vypadá to na majetek vyklizený z pozůstalosti. Spatřím album starých anglických známek. Napadá mě nejspíše z let 1824 až 1957, kdy byla Malajsie pod nadvládou Británie.

Chybí mi málo se k známkám dostat. Do ruky je bere jeden z přítomných. Prohlíží si známku po známce. Dává za ně 10 Ringitů asi 64,= Kč.Starý Ind se s tím spokojí.

Napadá mě. Je mezi nimi i ta jedna, ta jedna známka. Ta která má sílu splnit můj sen, který je tak blízko a přesto ...Staňte se součástí snu.Veřím, že duše našich mrtvých předků žijí v přírodě, tam kde jsou vzrostlé stromy, protéká čistá voda, tam kde je život.Když všechny tyto místa zničíme, duše našich předků nebudou mít kde být.

Rozsvítit oči dětem :-)
V Saigonu - Jížní Vietnam 15. prosince 2014

Copyright (c) 2015 CestyAsie.cz | Veškerý obsah podléhá autorskému zákonu a jakékoliv šíření je bez svolení autora zakázáno. Mapa webu