CestyAsie.cz

JIHOVÝCHODNÍ ASIE - INDOČÍNA

Zápisky z cest

Hue


Město “Harmonie” nabízí příjemnou a uvolněnou atmosféru se spoustou památek (UNESCO), které byly zbudovány v letech 1802-1945 za vlády dynastie Nguyen. V této době bylo Hue hlavním městem.

Dá se zde pohybovat pěšky, na kole nebo na motorce. Prohlédnout si můžete Citadelu, kde je spousta zachovalých krásných staveb a i nově zbudovaných . Vláda se snaží za přispění zahraniční pomoci vrátit Citadele původní tvář, která byla poškozena v letech 1947 v boji s Francouzskou koloniální armádou a v roce 1968 během těžkých bojů války ve Vietnamu. Tyto boje zasáhly těžce celý tento kraj země.

Nádherná plavba po Voňavé řece Dračí lodí, naskýtá pohledy na místní krajinu a končí u majestátních hrobek několika z 13 císařů, kteří zde do roku 1945 vládli. Než byla vláda předána do rukou prozatimní Ho Či Minovi vlády po abdikaci posledního z císařů.

Není to z města daleko na pláž, kde se dá krásně relaxovat u vln Jihočínského moře nebo do Národního parku Bach Ma. Podniknout jednu z několika tůr džunglí k vodopádům.

Na delší výlet za nedalekou neblaze proslulou válečnou historií se dá vydat na 17 rovnoběžku, která dříve rozdělovala zemi. Tunely u Vinh Moc se dochovaly v původním stavu a proplazit se s nimi můžeme až do hloubky několika desítek metrů. Je velice zajímavé a až neuvěřitelné spatřit, jak obyvatelé v tunelech během válečného období žili, pracovali, rodily se děti.

Na každé cestě za zajímavostí je spousta krásných výhledů, setkání s pohostinostní obyvatel, ochutnání místních specialit.Město Hue navštívíme během cesty po Vietnamu.

Copyright (c) 2015 CestyAsie.cz | Veškerý obsah podléhá autorskému zákonu a jakékoliv šíření je bez svolení autora zakázáno. Mapa webu